Zawory proporcjonalne

Zawory hydrauliczne proporcjonalne są efektywne, a w związku z tym często używane i polecane. To istotny element wielu instalacji hydraulicznych, który umożliwia regulację ciśnienia i przepływu w proporcjonalny sposób. W związku z tym służą do zdalnego sterowania urządzeniami przy użyciu standardowych sygnałów elektrycznych. Obejmują podstawowe działanie systemu hydraulicznego, a wyposażenie w dodatkowe funkcje uzależnione jest od specyfikacji wybranego modelu.

Zawór hydrauliczny proporcjonalny

Zawór hydrauliczny proporcjonalny przyda się w aplikacjach o kontrolowanym natężeniu przepływu cieczy lub gazu. Cechuje się specjalną konstrukcją trzpienia i iglicy, a w związku z tym niskim współczynnikiem tarcia oraz wysoką dynamiką pracy. Proponowane przez nas zawory hydrauliczne proporcjonalne posiadają cewkę o napięciu 0-24 V DC. W przypadku konieczności sterowania z wykorzystaniem napięć typowych dla automatyki niezbędny jest dodatkowy sterownik elektroniczny, który zmienia sygnał wejściowy 0-10 V bądź 4-20 mA w napięcie cewki 0-24 V DC. Produkt cechuje się kompaktowością i ekonomicznością, a także dokładnym sterowaniem oraz zoptymalizowanym przepływem pozbawionym uderzenia hydraulicznego.

Zawór dławiący proporcjonalny

Jednym z wariantów zaworów hydraulicznych proporcjonalnych jest zawór dławiący. Służy do zmiany przekroju przepływu strumienia cieczy, w ten sposób wpływając na prędkość ruchu. Stosuje się je często w układach sterowania, w których stałe natężenie przepływu nie jest wymagane. Ich koszt jest niższy niż w przypadku regulatorów przepływu, dlatego są często wybierane. Zawory dławiące proporcjonalne stosuje się często w sytuacji, gdy zmiana prędkości przy zmiennym obciążeniu nie odgrywa żadnej roli. Zawór dławiący proporcjonalny jest wyposażony w gwint montażowy, a główny i pilotowy stopień projektujemy w formie gniazda, czym umożliwiamy szczelność linii przepływu. W zaworze dławiącym proporcjonalnym natężenie przepływu jest zależne od prądu sterującego i może ulegać zmianie w sposób ciągły oraz znajdować się na dowolnym poziomie. Jest możliwe wymienianie cewek nasuwanych, nie otwierając obudowy hydraulicznej i ustawianie ich pod wybranym przez siebie kątem do 360º.

Modele zaworów proporcjonalnych

Niewiele firm może pochwalić się taką ofertą zaworów hydraulicznych proporcjonalnych, jak my. Produkty, które oferujemy, cechują się wysoką jakością wykonania i użytych materiałów. Dzięki szerokiemu wyborowi można łatwo znaleźć konkretny model, który spełni oczekiwania. Niektóre opcje, w tym zawory dławiące proporcjonalne, występują ze zintegrowaną elektroniką.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zaworów hydraulicznych proporcjonalnych.

Kontakt
W czym możemy pomóc?


  Dodaj załącznik:

  ul. Barniewicka 54F
  80-299 Gdańsk
  NIP: 584 284 30 49
  Tel: +48 (58) 306 90 08
  Fax: +48 (58) 320 11 13
  biuro@mshydro.pl


  Projekt strony: Creative Heads
  © MS-HYDRO, 2021. All Rights Reserved.
  MS-Hydro Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku
  80-299, ul. Barniewicka 54F
  Zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym przez Sąd Rejonowy Gdańsk Północ VII Wydział Gospodarczy
  KRS nr: 0001066588
  NIP: 5842843049, REGON: 526796836
  Kapitał zakładowy 100 000,00 PLN
  Kontakt z ekspertem
  +48 (58) 306 90 08