Rozdzielacze hydrauliczne suwakowe

Sposobem na efektywne sterowanie przepływem cieczy w układzie hydraulicznym jest użycie rozdzielacza hydraulicznego. Jego najpopularniejszym typem jest rozdzielacz hydrauliczny suwakowy. Jest szeroko używany i ceniony za swoją uniwersalność i różnorodność działania, jako że może mieć różne kombinacje dróg i położeń suwaka. To pozwala doskonale dopasować rozdzielacz hydrauliczny suwakowy do zaistniałych potrzeb.

Jak działają rozdzielacze hydrauliczne suwakowe?

Rozdzielacze hydrauliczne suwakowe należą do najpopularniejszych rozdzielaczy, jakie spotyka się w hydraulice siłowej. Tak jak sama nazwa wskazuje, działanie rozdzielaczy hydraulicznych suwakowych opiera się na suwaku. Suwaki występują w różnych kształtach, najczęściej są płaskie, walcowate lub cylindryczne. Praca rozdzielaczy hydraulicznych suwakowych jest zależna od ruchu suwaka, jako że wraz ze zmianą jego pozycji zmienia się kierunek, w którym przepływa ciecz w instalacji. Suwakiem można poruszać na dwa sposoby: elektrycznie lub ręcznie. Schemat pracy rozdzielaczy hydraulicznych suwakowych jest bardzo łatwy i polega na umożliwianiu lub blokowaniu przepływu czynnika roboczego, co pozwala zmienić tor krążenia cieczy, wpływając na kierunek działania układu hydraulicznego.

Różnice między rozdzielaczami hydraulicznymi suwakowymi a iskrobezpiecznymi

Omówiliśmy już sposób działania rozdzielaczy hydraulicznych suwakowych. Zupełnie inaczej działają rozdzielacze iskrobezpieczne. Są one złożone z korpusu, tłoczka i cewki. To ruch cewki odpowiada za pracę rozdzielacza. W otworze korpusu znajduje się tłoczek, który przesuwa się pod wpływem napięcia cewki. Pod wpływem sprężyny tłoczek może wrócić na miejsce.

Korzyści z posiadania rozdzielaczy hydraulicznych suwakowych

Rozdzielacze hydrauliczne suwakowe są proste w obsłudze, wytrzymałe, a także uniwersalne – można używać ich w wielu typach instalacji. Ponadto, rozdzielacze hydrauliczne suwakowe łatwo się serwisuje, a ich układ cechuje się długą żywotnością. Szczególnie się sprawdzą w urządzeniach rolniczych oraz sprzętach przemysłu wydobywczego. W większości przypadków są zdecydowanie lepszym wyborem niż rozdzielacze iskrobezpieczne. Te drugie najlepiej sprawdzą się w momencie, kiedy planuje się prace w miejscu narażonym na wybuch – iskrobezpieczne rozdzielacze skutecznie zmniejszą ryzyko eksplozji podczas prowadzonych realizacji.

Kontakt
W czym możemy pomóc?


  Dodaj załącznik:

  ul. Barniewicka 54F
  80-299 Gdańsk
  NIP: 584 284 30 49
  Tel: +48 (58) 306 90 08
  Fax: +48 (58) 320 11 13
  biuro@mshydro.pl


  Projekt strony: Creative Heads
  © MS-HYDRO, 2021. All Rights Reserved.
  MS-Hydro Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku
  80-299, ul. Barniewicka 54F
  Zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym przez Sąd Rejonowy Gdańsk Północ VII Wydział Gospodarczy
  KRS nr: 0001066588
  NIP: 5842843049, REGON: 526796836
  Kapitał zakładowy 100 000,00 PLN
  Kontakt z ekspertem
  +48 (58) 306 90 08