Podstawą każdego układu hydraulicznego jest projekt. Im lepszy, bardziej przemyślany i staranniejszy jest plan, tym lepszy będzie efekt. Projektowanie układów hydraulicznych to zadanie o wielkiej wadze. Układy hydrauliczne są stworzone do przekazywania energii mechanicznej z miejsca wytwarzania do miejsca pracy, używając cieczy. W przypadku złożonego i zaawansowanego technologicznie układu hydraulicznego – projektowanie go to skomplikowany proces.
Za pomocą układów hydraulicznych przekazuje się energię mechaniczną z miejsca, w którym jest wytwarzana tam, gdzie będzie użytkowana, za pośrednictwem cieczy roboczej. Budujemy je w formie agregatów, z których użyciem energia cieczy hydraulicznej trafia do silników lub siłowników.
Jakie istotne kwestie należy mieć na uwadze, zajmując się projektowaniem układów hydraulicznych? Oto niektóre z nich:
Projektant musi wykazać się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Na szczęście nasza firma zatrudnia osoby, które właśnie to potrafią! Zajmują się projektowaniem układów hydraulicznych z pasją i zaangażowaniem. Do tworzenia planu podchodzą z ogromną starannością, dbając o najwyższą jakość wykonania usługi.
W czasie tworzenia projektu ważne są pewne etapy i zadania, które należy wypełnić. Podstawą w projektowaniu układów hydraulicznych jest dokładne wypisanie użytych elementów i urządzeń. Muszą być podane w hydraulicznym schemacie połączeń, dokładnie oznaczone, z uwzględnieniem typu oraz producenta lub dostawcy. Kolejne etapy bazują na tym, kiedy ustala się położenie elementów oraz wykorzystanie złączek czy śrub. Nasza firma gwarantuje świetnie wykonane usługi w kwestii projektowaniu układów hydraulicznych.
Jeśli chodzi o układ hydrauliczny, projektowanie odgrywa znaczącą rolę, gdyż od niego zależy jego prawidłowe działanie. Nasz wykwalifikowany personel dba o to, aby cały proces przebiegał bez zarzutów. Badamy siłę, prędkość, ciśnienie i przepływy, jakich wymaga aplikacja. Następnie dokonujemy wyboru komponentów, m.in. pomp, zaworów, siłowników, zbiorników, wężów, przewodów czy filtrów, biorąc pod uwagę, chociażby przepustowość, ciśnienie robocze oraz zdolność do działania w danej temperaturze i środowisku. Przy wstępnym projektowaniu układów hydraulicznych kładziemy szczególny nacisk na usytuowanie komponentów, trasę przewodów, połączenia oraz zawory, dbając o to, aby układy pozwalały na efektywną i bezpieczną pracę przy minimalnych stratach energii. W dalszym kroku wykonujemy niezbędne obliczenia dotyczące ciśnienia, przepływu, mocy pompy czy prędkości siłownika. Pilnujemy również zabezpieczeń przed przeciekami oraz przeciążeniami, a w przypadku kłopotów planujemy czynności awaryjne i alarmy. Następnie pomagamy Klientowi wybrać właściwy olej, uwzględniając takie cechy, jak lepkość, temperatura krzepnięcia, zdolność do przenoszenia ciepła oraz odporność na korozję. W dalszej kolejności montujemy układ i wykonujemy testy sprawdzające, czy spełnia wszystkie wymagania.